Ja darbošanās paredzēta mazam bēbim, pietiks ar 2 palieliem traukiem un, piemēram, kartupeļiem, kuri jāpārliek no viena trauka otrā. Nodarbi var sarežģīt, piedāvājot trauku un maisu (auduma), kurš jāpietur ar rociņu. Tiklīdz šāda nodarbe iet raiti, izvēlamies mazākas lietas, ko var pārbērt ar sauju. Bēbi piesaistīs arī pārbēršana no traukā traukā un trauki ar atveri. Pa caurumu var bīdīt iekšā pupas, makaronus.
Līdzīgi var palīdzēt virtuvē, kad kaut kas jāliek kombainā.
Ja mājās ir kāds trauks vai iepakojums ar plastmasas vāciņu (vāku), var izgriezt vāciņā caurumu nepieciešamajā diametrā.
Bērnam, kuram jāattīsta darbības ar galda piederumiem, derēs pārbēršana ar kausu, vēlāk - karoti.
Pārlikt, pārbērt bērniem patīk līdz pat skolas vecumam un arī iespējas materiālu dažādot ir plašas - jo bērnam atkal jauna ieinteresētība, kā nomaina traukus, piedāvā citas lietas pārbērt. Un, protams, vecā patiesība, ka jo bērns aug, jo smalkāku materiālu piedāvājam.
Kad tiekam līdz mannai (smiltīm), pārbēršanā varam izmantot arī piltuvi. Vēlāk var trenēties bērt pudelē bez piltuves.
Un vēl dažādu pincešu, standziņu pielietošana šajā procesā (sarežģītāka pakāpe, bet 2-gadnieki jau spēj tikt ar to galā!)
Ko tas dod?
- patstāvību;
- trenē pirkstus un rokas (valodas, rakstīšanas pamati);
- koordināciju (rakstīšanas pamati);
- pacietību;
- jaunu priekšmetu, darbību iepazīšanu (valodas pamati)
- iepazīšanos ar jēdzieniem vairāk, mazāk, vienādi, daudz, maz (matemātikas pamati)
Montessori pedagoģijā svarīgs arī virziens - tāpēc šajā gadījumā, pārliekot kartupeļus, pārberot ar karoti, pārnesot ar standziņām, irbuļiem, pilnajam (sākotnēji) traukam jāatrodas kreisajā pusē, kas netieši norāda uz rakstīšanas (rakstīšanas pamati) virzienu. Tas neattiecas uz pārbēršanu no trauka traukā vai caur piltuvi, ko darām no labās puses, ja vien vadošā roka nav kreisā.